2020. júl 15.

Gondolatok és tények

írta: Minden, ami politika
Gondolatok és tények

Bogdán László halála kapcsán sokan az idegenkezűségre gyanakodnak. Pedig nem ő volt az egyetlen, aki nem tudta feldolgozni azt, amilyen utat választott magának. A baloldali politika és az azzal járó nézetek sosem volt járható út.

Rózsa Milán, aki  Zsirai Zsolt néven született:

milan.jpg

 

Politikai, emberjogi és melegjogi aktivista, számos erőszakmentes polgári engedetlenségi akcióban vett részt, civil tüntetések szervezője és aktív résztvevője volt. 2011-től két éven keresztül szervezője volt a Budapest Pride-nak. 2011 és 2013 között a Magyar LMBT szövetség ügyvivője, majd  annak felügyelőbizottsági tagja volt.

Édesapja a 2011-es Pride felvonulást követően a televízióból értesült fia aktivista szerepéről, majd ezt követően öngyilkosságot követett el.

Tagja volt az Együtt-PM t pártnak. 2014 februárjában két párttársával felkapaszkodott a Sándor- palota erkélyére, és ott transzparensekkel népszavazást követeltek a Paksi Atomerőmű bővítéséről. Ugyanebben a hónapban a kerítést átmászva behatolt az Oroszországi föderáció budapesti nagykövetségének udvarára, ahol egy szivárványzászlót a kezében tartva hangosan felszólította az orosz vezetést, hogy törölje el az országban élő homoszexuális közösség tagjait sújtó diszkriminatív törvényt.

Súlyos depresszióban szenvedett amikor 26 évesen  a vonat alá ugrott 2013 november 6-án.

Váradi András (juhász):

330326.jpg

Az Együtt-PM alcsótdobozi polgármester- és önkormányzati képviselő-jelöltje volt  a 2014-es önkormányzati választáson. 

Váradi Andrásnak széles körű nyilvánosságot kapott konfliktusa támadt Mészáros Lőrinccel Felcsút polgármesterével, ami nem az első eset volt. Később 2014 májusában egy másik ügyben elmarasztalta és pénzbírságra ítélte a bíróság Mészáros Lőrinc két alkalmazottját, amiért azok ellopták és Mészáros földjébe szántották Váradi felhalmozott, százezer forint értékű zöldtrágyáját.

Eredetileg Váradi Felcsút polgármesteri címére pályázott volna, de képbe került egy akkor 13 éve elkövetett gyilkosság ügyében. Az áldozat egy 26 éves biztonsági őr volt, akinek a holtteste halála után csak fél évvel később került elő egy közeli baromfitelep tűzivíz medencéjéből. Az áldozatot a halála előtt Váradi társaságában látták utoljára. Hogy ezzel az üggyel azóta miért nem foglalkozott senki rejtély.

Váradi a 2014-es önkormányzati választás előestéjén 2014 október 11-én  plakátokat ragasztott Alcsútdobozon, majd hazaindult autójával amikor a létra leesett az autójáról. Megállt, hogy azt visszategye, de egy osztrák rendszámú autó elgázolta. A kórházba szállítás után életét vesztette. Az autót egy 84 éves  magyar–osztrák kettős állampolgárságú férfi vezette.  A rendőrség 2015 áprilisában bűncselekmény hiányában megszüntette az eljárást a Váradi András halálát okozó közúti balesettel kapcsolatban.

Az áldozat családja magánvádas pert indított az eset tisztázására az ügyvédjük Magyar György volt.

Daróczi Dávid (született: Daróczi József):

6.jpg

Újságíró, lapszerkesztő, 2007 és 2009 között a második Gyurcsány-kormány szóvivője. Halála előtt  Daróczi Dávid már jó ideje súlyos depresszióban szenvedett, orvos is kezelte. Az egykori kormányszóvivő barátja, Batiz András lakásában a konyhában akasztotta fel magát egy 325 centi magasságban futó gázcsőre. Itt találta meg barátja, Hlatky-Schlichter Hubert. (, aki mellesleg meleg)  A volt kormányszóvivő összecsomózott nadrágszíjjal kötötte fel magát, kirúgva maga alól a támlás széket, amelyre felállt. Hubert kiszabadította Daróczit a hurokból, földre fektette, és azonnal megpróbálta újraéleszteni, miközben értesítette a rendőrséget és a mentőket. 

Búcsúlevelet nem hagyott, de a halálesetet követően Batiz András a tragédia helyszínéről magával a számítógépet, arra hivatkozva, hogy a cégüké.

Halálának okát a mai napig homály fedi. Azonban vannak olyan információk, amik felvetik a lehetséges okokat.

Egy fővárosi melegbárban  Daróczi a törzsvendég volt, egy-egy éjszaka 30-50 ezer forintot is elköltött. A Liptai-féle „lángoló szerelem”-típusú napi hírek mellett viszont elkezdett kirajzolódni egy másik vonal.  A rendőrségi forrásokra hivatkozva Daróczit még kormányszóvivő korában kezdte el zsarolni egy B. Gyula nevű férfi, aki  azt állította, hogy melegbárokban készített felvételek vannak a birtokában, amelyeken a zsaroló szerint vele azonos neműekkel félreérthetetlen szituációban látható a szóvivő. 

Vajon a  C típusú átvilágításon, hogyan válaszolhatott az identitásra vonatkozólag Daróczi? Hogy meleg volt-e Daróczi ez szerintem örök rejtély marad.

 

 

 

 

 

Szólj hozzá